Ana Sayfa - Mesaj Yaz- Mesaj Oku

çeliklerin birleşimi

18.03.2005

mrb.ben mimarlık öğrencisiyim.sitenizden çok memnunum.bana çeliklerin betonarme yapı ile birleşimin yani diletasyon detayının kesitte nasıl gösterildiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim. teşekkür ederim
YAZAN: tuba cavlak
.::civilturk.com::.

Bu Mesaja Ait Yorumlar

Öneri

31.03.2005

Statik ve mimari cizimler icin cok farkli gosterimler mevcut,ayrıca fikir projesi,kesin proje ve uygulama projesindede ayriliklar var.Onun icin sana onerim eger mimari cizimler icin gosterimi arıyorsan 1/500 olcekli fikir projesi,1/200 avan proje ,1/100 olcekli kesin proje ve 1/50-1/20 olcekli olan uygulama proje orneklerinden birer tane edinmen.Çünkü proje seviyesine gore bina birleşim yerleri ve derz detayları farklı biçimde.En fazla detayı uygulama projesinde alırsın.Bunlardan birer tane örnek proje bürolarında kesinlikle vardır çünkü her yapı tasarım aşamasında olması gereken unsurlardır.

Ayrıca dilatasyonun anlamı ayırma derzidir,birleşim noktalarına verilen isim değildir.Bu bilgi yanlışını düzeltmen senin için faydalı olacaktır.
Saygılar...
YOLLAYAN: MUSTAFA BIYIK

Ayrıntılı Bilgi

19.03.2005

merhaba mimar arkadaşım. Ben İnşaat mühendisiyim. Sorunuzdan tam olarak nasıl bir detay istediğiniz anlaşılmıyor. Eğer ayrıntılı bir soru şeklinde olursa gerekli yardımı yapabileceğimi sanıyorum. selemlar
YOLLAYAN: BURAK BOL

Yorum Yaz
Adınız Soyadınız :*
E-Mail Adresiniz :
Web Adresiniz :
Mesajınız :* ?