Ana Sayfa - Mesaj Yaz- Mesaj Oku

tecrübe edinmek istiyorum

15.08.2005

ben yıldız teknik üniversitesi inşaat mühendisliği öğrencisiyim.4. sınıfa gectim.mezun olduktan sonra planlama üzerine calısmak istiyorum.fakat önce bu konuda okul bitmeden birşeyler öğrenmek istiyorum.bir inşaat firmasında planlama ile ilgilenen mühendisin yanında ne öğrenirsem kardır diyorum.bizim gibi mezun olacak öğrencilere yardımcı olmanızı istiyorum.iş istiyorum!
YAZAN: pınar renkoğlu
.::civilturk.com::.

Bu Mesaja Ait Yorumlar

Yanlış oldu

25.08.2005

Yanlış yere yazdım Pardon
YOLLAYAN: Murat
Murat isimli kullanıcı mail adresini belirtmemiş... Murat isimli kullanıcı icq numarasını belirtmemiş... Murat isimli kullanıcı internet sitesini belirtmemiş...

sl

25.08.2005

bende yıldız inşaat mezunuyum ve şu anda türkiyede ve rusyada çalışıyorum. etriyeler kesme kuvvetine karşı koyduklarından akma sınırı önemli değildir.  Önemli olan çeliğin betonla adelensıdır. bu da 135 derece  bu koşulu sağlamaktadır. eğilmeye çalışan ve akma olacak donatı düz donatılardır ve buradada böyle birşey yoktur. yani mukavemetin azalması etriyelerde çokta önemli değildir bana göre ve senin kafanı karıştıracak diğer bir konu eğilme hesabı yaparken gerekli düz donatı buluyorsun bunların yarısını düz yarısını pilye olarak koyuyorsun. şimdi nervürlü çelikte karbon aranı yüksek olduğundan pilye için kırdığında kırıldığından dolayı mukavemmeti düşüyor ve öngörülen eğilmeye maruz kaldığında mukavemetin altında bir sınırda akıyor. o zaman niye pilye koyuyoruz (tabiki kesme kuvvetlerinide alsın diye ama biz kesme hesabı yapıp gerekli etriye buluyoruz zaten) yani pilye de bana göre yararın dan fazla zararı var. AMA ŞUNU SÖYLEYEYİM ÖLE 135 DERECE KIVRILMIŞ 130 DERECE KIVRILMIŞ ÇOKTA  ÖNEMLİ DEĞİLDİR ZATEN EĞER PROJE DERSİ ALMIŞŞSAN GÖRÜRSÜN STATİK HESAP YAPARKEN ZATEN ÇOK GÜVENLİ TARAFTA  KALIYORSUN. Kaldıki birde sahaya çıkarsan görürsün aksları 5-10 cm kaydırırlar yüksek kolon döner kimse çözüm bulmaz,seğretasyonlar olur sıvayla kapatırlar vb nerede kaldı yaptığımız statik hesap :) Yıldıza Selam
YOLLAYAN: Murat

Yorum Yaz
Adınız Soyadınız :*
E-Mail Adresiniz :
Web Adresiniz :
Mesajınız :* ?